DELL OptiPlex 7020 Intel® Core™ i5 i5-14500T 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro MFF Mini PC Musta
- Brand: Dell
- Category:
- SKU: JX05H
- EAN: 5397184802274
DELL OptiPlex 7020, Intel® Core™ i5, i5-14500T, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro, 64-bittinen
Offer details
Related Products
- Videokaapeli-adapterit
- Optiset levyasemat
- Monitorin kiinnikkeet ja jalustat
- Hiiret
- Kaiutinpuhelimet
- Soundbar-kaiuttimet
- Takuu- ja tukiajan pidennykset
- Verkkokamerat
- Näppäimistöt
- Litteät tietokonenäytöt
- Monitorikiinnikkeiden lisävarusteet
- All-in-one tietokoneen/työaseman kiinnitykset & telineet
- Kuulokkeet ja kuulokemikrofonit
- Muistimoduulit
- SSD-massamuistit
Description
DELL OptiPlex 7020. Suoritinperhe: Intel® Core™ i5, Prosessorimalli: i5-14500T. Sisäinen muisti: 16 GB, Sisäisen muistin tyyppi: DDR5-SDRAM. Kokonaistallennuskapasiteetti: 512 GB, Tallennusmedia: SSD. Sisältyvän näytönohjaimen malli: Intel UHD Graphics 770. Wi-Fi. Käyttöjärjestelmä asennettu: Windows 11 Pro, Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri: 64-bittinen. Virtalähde: 90 W. Alustatyyppi: MFF. Tuotetyyppi: Mini PC. Tuotteen väri: Musta
Specifications
| Prosessori | |
|---|---|
| Prosessorisukupolvi | Intel Core i5-14xxx |
| Suoritinperhe | Intel® Core™ i5 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Prosessorimalli | i5-14500T |
| Prosessorin ytimet | 14 |
| Suorittimen boost-taajuus | 4,8 GHz |
| Prosessorin välimuisti | 24 MB |
| Prosessorin välimuistityyppi | Smart Cache |
| Prosessorin säikeet | 20 |
| Asennettujen prosessorien lukumäärä | 1 |
| Tuettujen prosessorien lukumäärä | 1 |
| Suorituskyky-ytimet | 6 |
| Tehokkuusytimet | 8 |
| Suorituskyky-ytimen pohjataajuus | 1,7 GHz |
| Tehokkuusytimen pohjataajuus | 1,2 GHz |
| Prosessorin pohjateho | 35 W |
| Enimmäisturboteho | 92 W |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3,4 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4,8 GHz |
| Muisti | |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5-SDRAM |
| Sisäinen enimmäismuisti | 64 GB |
| Muistin sijoittelu (paikat x koko) | 1 x 16 GB |
| Muistipaikat | 2x SO-DIMM |
| Muistikanavat | Yksikanavainen |
| Tallennusväline | |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 512 GB |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Tallennusmedia | SSD |
| Asennettujen tallennusasemien määrä | 1 |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| SSD-kapasiteetti | 512 GB |
| SSD-liittymä | PCI Express 4.0 |
| RAID-tuki | Ei |
| Yhteensopivat muistikortit | Ei tuettu |
| SSD-malli | M.2 |
| SSD:n kokonaiskapasiteetti | 512 GB |
| SSD:n suoritusluokka | 35 |
| NVMe | Kyllä |
| M.2 SSD:n koko | 2230 (22 x 30 mm) |
| Grafiikka | |
| Erillinen grafiikka-adapteri | Ei |
| Erillisen näytönohjaimen malli | Ei saatavilla |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | Intel UHD Graphics 770 |
| Sisäänrakennettu grafiikka-adapteriperhe | Intel® UHD Graphics |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Kiinteän GPU:n valmistaja | Intel |
| Laitteen sisäänrakennetun näytönohjaimen enimmäisresoluutio | 7680 x 4320 pikseliä |
| Optinen asema | |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Verkko | |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Kyllä |
| WLAN-ohjaimen malli | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antennityyppi | 2x2 |
| WLAN-ohjaimen valmistaja | Intel |
| Liitettävyys | |
| USB 2.0 -porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 1 |
| Thuderbolt 3 -porttien määrä | 0 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| HDMI-versio | 1.4b |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| DC-tulojakki | Kyllä |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Kyllä |
| USB PowerShare | Kyllä |
| PowerShare-tuettujen USB-porttien lukumäärä | 1 |
| DisplayPort versio | 1.4a |
| USB-takaporttien määrä | 4 |
| USB-etuporttien määrä | 2 |
| Takaääniporttien lukumäärä | 0 |
| Etuääniporttien lukumäärä | 1 |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Alustatyyppi | MFF |
| Tuettu sijoitus | Vaaka/Pysty |
| Vesijäähdytteinen järjestelmä | Ei |
| Kaapelilukkopaikka | Kyllä |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| Intel® vPro™ -alustakelpoinen | Kyllä |
| Suorituskyky | |
| Tuotetyyppi | Mini PC |
| Emolevyn piirisarja | Intel Q670 |
| Salasanasuojaus | Kyllä |
| Audiosiru | Realtek ALC3204 |
| Asema markkinoilla | Yritys |
| Kaiuttimien lukumäärä | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Kyllä |
| Sisäiset kaiuttimet | Kyllä |
| Trusted Platform Module (TPM) versio | 2.0 |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
| Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri | 64-bittinen |
| Kokeiluohjelmisto | Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial |
| Käyttöjärjestelmän kieli | Saksa, Hollanti, Englanti, Ranska, Italia |
| Suorittimen erityispiirteet | |
| Intel® vPro™ -alustakelpoinen | Kyllä |
| Virranhallinta | |
| Virtalähde | 90 W |
| Virtalähteen syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| Virtalähteen syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 10 - 35 °C |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Käyttökorkeus | -15,2 - 3048 m |
| Käytön ulkopuolinen korkeus | -15,2 - 10668 m |
| Varastointilämpötila | -40 - 65 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 5 - 95% |
| Tärinä käytön aikana | 0,26 G |
| Ei tärinää käytön aikana | 1,37 G |
| Iskunkestävyys käytön aikana | 40 G |
| Iskunkestävyys toimimattomana | 105 G |
| Kestävyys | |
| Kestävän kehityksen mukainen | Kyllä |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | TCO, ENERGY STAR, EPEAT Climate + |
| Ei sisällä | PVC/BFR |
| Hiilijalanjälki yhteensä (kg of CO2e) | 90,5 |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen leveys | 36 mm |
| Tuotteen syvyys | 178 mm |
| Tuotteen korkeus | 182 mm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Näyttö sisältyy | Ei |
| Sisältää johdot | AC |
| Virtakaapelin pituus | 1,8 m |
| Näyttö | |
| Näyttö sisältyy | Ei |
| Ääni | |
| Audiosiru | Realtek ALC3204 |
| Kaiuttimien lukumäärä | 1 |
| Hiilijalanjälki | |
| Hiilijalanjälki yhteensä (kg of CO2e) | 90,5 |
| PAIA-versio | GaBi version 1, 2024 |
| Hiilipäästöt, energiankäyttö (kg CO2e) | 28,3265 |
| Hiilipäästöt, valmistus (kg CO2e) | 59,368 |
| Hiilipäästöt, logistiikka (kg CO2e) | 2,353 |
| Hiilipäästöt, käyttöiän päättyminen (kg CO2e) | 0,543 |
| Tekniset tiedot | |
| Kestävän kehityksen mukainen | Kyllä |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | TCO, ENERGY STAR, EPEAT Climate + |
| Ei sisällä | PVC/BFR |
| Muut ominaisuudet | |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Kaiuttimien lukumäärä | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Kyllä |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Sisäiset kaiuttimet | Kyllä |
| Ei sisällä | PVC/BFR |