DELL Pro Max GB10 FCM1253 128 GB LPDDR5x-SDRAM 4 TB SSD DGX OS Mini PC Musta
- Brand: Dell
- Category:
- SKU: 7MFXX
- EAN: 5397184987094
DELL Pro Max GB10 FCM1253, GB10, 128 GB, LPDDR5x-SDRAM, 4 TB, SSD, DGX OS
Offer details
Description
DELL Pro Max GB10 FCM1253. Prosessorimalli: GB10. Sisäinen muisti: 128 GB, Sisäisen muistin tyyppi: LPDDR5x-SDRAM. Kokonaistallennuskapasiteetti: 4 TB, Tallennusmedia: SSD. Sisältyvän näytönohjaimen malli: NVIDIA Blackwell. Wi-Fi. Käyttöjärjestelmä asennettu: DGX OS. Virtalähde: 280 W. Tuotetyyppi: Mini PC. Paino: 1,34 kg. Tuotteen väri: Musta
Specifications
| Prosessori | |
|---|---|
| Suoritinvalmistaja | Nvidia |
| Prosessorimalli | GB10 |
| Prosessorin ytimet | 20 |
| Prosessorin välimuisti | 16 MB |
| Neural processor unit (NPU) | |
| NPU:n suorituskyky enintään | 13 TOPs |
| Muisti | |
| Sisäinen muisti | 128 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x-SDRAM |
| Sisäinen enimmäismuisti | 128 GB |
| Muistidatan siirtonopeus | 8533 MT/s |
| Tallennusväline | |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 4 TB |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Tallennusmedia | SSD |
| Asennettujen tallennusasemien määrä | 1 |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| SSD-kapasiteetti | 4 TB |
| SSD-liittymä | PCI Express 4.0 |
| SSD-malli | M.2 |
| SSD:n kokonaiskapasiteetti | 4 TB |
| NVMe | Kyllä |
| Grafiikka | |
| Erillinen grafiikka-adapteri | Ei |
| Erillisen näytönohjaimen malli | Ei saatavilla |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | NVIDIA Blackwell |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Kiinteän GPU:n valmistaja | NVIDIA |
| Suorituskyky | |
| Tuotetyyppi | Mini PC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Kyllä |
| Trusted Platform Module (TPM) versio | 2.0 |
| Optinen asema | |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Verkko | |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Kyllä |
| WLAN-ohjaimen malli | AzureWave AW-EM637 |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN-ohjaimen valmistaja | AzureWare |
| LAN-kontrolleri | NVIDIA ConnectX-7, Realtek RTL8127-CG |
| Liitettävyys | |
| USB 2.0 -porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| Thuderbolt 3 -porttien määrä | 0 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| HDMI-versio | 2.1a |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C -porttien määrä | 3 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Kyllä |
| Virranhallinta | |
| Virtalähde | 280 W |
| Virtalähteen syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | DGX OS |
| Näyttö | |
| Näyttö sisältyy | Ei |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 35 °C |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 10 - 90% |
| Käyttökorkeus | -15,2 - 3048 m |
| Käytön ulkopuolinen korkeus | -15,2 - 10668 m |
| Varastointilämpötila | -40 - 65 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 0 - 95% |
| Tärinä käytön aikana | 0,66 G |
| Ei tärinää käytön aikana | 1,3 G |
| Iskunkestävyys käytön aikana | 110 G |
| Iskunkestävyys toimimattomana | 160 G |
| Kestävyys | |
| Hiilijalanjälki yhteensä (kg of CO2e) | 427 |
| Ei sisällä | PVC/BFR |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen leveys | 150 mm |
| Tuotteen syvyys | 150 mm |
| Tuotteen korkeus | 51 mm |
| Paino | 1,34 kg |
| Pakkauksen sisältö | |
| Laatikon sisältö | E5 Power Cord 1M for Europe |
| Näyttö sisältyy | Ei |
| Hiilijalanjälki | |
| Hiilijalanjälki yhteensä (kg of CO2e) | 427 |
| Hiilidioksidipäästöjen kokonaismäärä, keskihajonta (kg CO2e) | 110 |
| PAIA-versio | PAIA 1.5.1, 2025 |
| Hiilipäästöt, energiankäyttö (kg CO2e) | 99,064 |
| Hiilipäästöt, valmistus (kg CO2e) | 258,762 |
| Hiilipäästöt, logistiikka (kg CO2e) | 61,488 |
| Hiilipäästöt, käyttöiän päättyminen (kg CO2e) | 7,686 |
| Tekniset tiedot | |
| Laatikon sisältö | E5 Power Cord 1M for Europe |
| Ei sisällä | PVC/BFR |
| Muut ominaisuudet | |
| Suoritinvalmistaja | Nvidia |
| Trusted Platform Module (TPM) | Kyllä |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Ei sisällä | PVC/BFR |