DELL Pro 15 Essential PV15265 AMD Ryzen™ 5 130 Kannettava tietokone 39,6 cm (15.6") Full HD 16 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Pro Pohjoismainen Musta
- Brand: Dell
- Category:
- SKU: 6PFYT
- EAN: 5397321001607
DELL Pro 15 Essential PV15265, AMD Ryzen™ 5, 2,9 GHz, 39,6 cm (15.6"), 1920 x 1080 pikseliä, 16 GB, 512 GB
Offer details
Description
DELL Pro 15 Essential PV15265. Tuotetyyppi: Kannettava tietokone, Kotelo: Simpukka. Suoritinperhe: AMD Ryzen™ 5, Prosessorimalli: 130, Prosessorin taajuus: 2,9 GHz. Näytön halkaisija: 39,6 cm (15.6"), HD-tyyppi: Full HD, Näytön erottelutarkkuus: 1920 x 1080 pikseliä. Sisäinen muisti: 16 GB, Sisäisen muistin tyyppi: DDR5-SDRAM. Kokonaistallennuskapasiteetti: 512 GB, Tallennusmedia: SSD. Sisältyvän näytönohjaimen malli: AMD Radeon 660M. Käyttöjärjestelmä asennettu: Windows 11 Pro. Tuotteen väri: Musta
Specifications
| Suunnittelu | |
|---|---|
| Värin nimi | Carbon Black |
| Tuotetyyppi | Kannettava tietokone |
| Tuotteen väri | Musta |
| Kotelo | Simpukka |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 39,6 cm (15.6") |
| Näytön erottelutarkkuus | 1920 x 1080 pikseliä |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| HD-tyyppi | Full HD |
| Pikselitiheys | 141 ppi |
| Näytön kirkkaus | 300 cd/m² |
| Näytön vasteen nousu/lasku | 35 ms |
| Paneelin tyyppi | WVA |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 700:1 |
| Häikäisemätön näyttö | Kyllä |
| Suurin päivitystaajuus | 60 Hz |
| Värikirjo | 45% |
| RGB-väritila | NTSC |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| Prosessori | |
| Prosessorisukupolvi | AMD Ryzen 100 Series |
| Prosessorin taajuus | 2,9 GHz |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen™ 5 |
| Prosessorimalli | 130 |
| Suorittimen boost-taajuus | 4,55 GHz |
| Prosessorin ytimet | 6 |
| Prosessorin säikeet | 12 |
| L3-välimuisti | 16 MB |
| L2-välimuisti | 3 MB |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
| Muisti | |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5-SDRAM |
| Muistin sijoittelu (paikat x koko) | 1 x 16 GB |
| Muistipaikat | 2x SO-DIMM |
| Sisäinen enimmäismuisti | 32 GB |
| Muisti | SO-DIMM |
| Muistidatan siirtonopeus | 4800 MT/s |
| Tallennusväline | |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 512 GB |
| Tallennusmedia | SSD |
| SSD-malli | M.2 |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| SSD-kapasiteetti | 512 GB |
| SSD-liittymä | PCI Express 4.0 |
| SSD:n kokonaiskapasiteetti | 512 GB |
| NVMe | Kyllä |
| M.2 SSD:n koko | 2230 (22 x 30 mm) |
| Grafiikka | |
| Erillinen grafiikka-adapteri | Ei |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | AMD Radeon 660M |
| Erillisen näytönohjaimen malli | Ei saatavilla |
| Sisäänrakennettu grafiikka-adapteriperhe | AMD Radeon |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Kiinteän GPU:n valmistaja | AMD |
| Ääni | |
| Audiojärjestelmä | Teräväpiirtoääni |
| Sisäänrakennettujen kaiuttimien määrä | 2 |
| Kaiuttimen teho | 2,5 W |
| Audiosiru | Realtek ALC3204 |
| Mikrofonien lukumäärä | 1 |
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
| Kamera | |
| Etukamera | Kyllä |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 0,92 MP |
| Etukameran resoluutio | 1280 x 720 pikseliä |
| Videon sieppausnopeus | 30 fps |
| Etukamera HD-tyyppinen | HD |
| Optinen asema | |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Verkko | |
| Mobiiliverkkoyhteys | Ei |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Langattoman LAN:in datansiirtonopeus (maksimi) | 1201 Mbit/s |
| WLAN-ohjaimen malli | Realtek RTL8852BE |
| MIMO-tyyppi | Multi User MIMO |
| MIMO | Kyllä |
| Antennityyppi | 2x2 |
| Wi-Fi-taajuus | Kaksitaajuus (2,4 GHz/5 GHz) |
| Liitettävyys | |
| USB 2.0 -porttien määrä | 1 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| HDMI-versio | 1.4 |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Kyllä |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Kyllä |
| USB Power Delivery | Kyllä |
| Virtasovittimen liitin | 4.5 mm |
| DC-tulojakki | Kyllä |
| Suorituskyky | |
| Kiihtyvyysmittari | Kyllä |
| Näppäimistö | |
| Osoitinlaite | Kosketuslevy |
| Numeronäppäimistö | Kyllä |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Näppäimistön kieli | Pohjoismainen |
| Copilot-avain | Kyllä |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
| Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri | 64-bittinen |
| Kokeiluohjelmisto | McAfee Business Protection 1-year,Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial |
| Akku | |
| Akkuteknologia | Litiumioni (Li-Ion) |
| Akkukennojen määrä | 3 |
| Akun kapasiteetti | 41 Wh |
| Akun latausaika | 4 h |
| Akun jännite | 11,25 V |
| Pikalataus | Kyllä |
| Latauksen merkkivalo | Kyllä |
| Akun paino | 190 g |
| Virranhallinta | |
| AC-adapterin taajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterin syöttöjännite | 100 - 240 V |
| AC-adapterin antovirta | 3,34 A |
| AC-adapterin lähtöjännite | 19.5 V |
| USB Power Delivery | Kyllä |
| USB-latausjännite | 5,9,15,20 V |
| USB-latausvirta | 3.25 A |
| USB C-tyypin latausportti | Kyllä |
| Vaadittu latausteho (väh.) | 45 W |
| Vaadittu latausteho (enint.) | 54 W |
| DC-tulojakki | Kyllä |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 35 °C |
| Varastointilämpötila | -40 - 65 °C |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 10 - 90% |
| Säilytysympäristön kosteus | 0 - 95% |
| Käyttökorkeus | -15,2 - 3048 m |
| Käytön ulkopuolinen korkeus | -15,2 - 10668 m |
| Iskunkestävyys käytön aikana | 110 G |
| Iskunkestävyys toimimattomana | 160 G |
| Tärinä käytön aikana | 0,66 G |
| Ei tärinää käytön aikana | 1,3 G |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 1,85 kg |
| Tuotteen leveys | 358,5 mm |
| Tuotteen syvyys | 235,6 mm |
| Korkeus (etuosa) | 1,7 cm |
| Korkeus (takaosa) | 1,9 cm |
| Pakkaustiedot | |
| Virtalähde mukana | Ei |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | Ei |
| Muut ominaisuudet | |
| Audiojärjestelmä | Teräväpiirtoääni |
| WLAN-ohjaimen malli | Realtek RTL8852BE |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Virtalähde mukana | Ei |
| Häikäisemätön näyttö | Kyllä |