Kingston Technology FURY Beast 16 Gt 6400 MT/s DDR5 CL32 DIMM , valkoinen, RGB, EXPO
- Brand: Kingston Technology
- Category:
- SKU: KF564C32BWEA-16
- EAN: 0740617343014
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
16 Gt 6400 MT/s DDR5 CL32 DIMM FURY Beast, valkoinen, RGB, EXPO
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
16GB 6400 DDR5 DIMM FURY Beast WhiteRGBE |
10289468 | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
Description
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB -muisti – jopa 6800 MT/s
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB tuottaa jopa 6800 MT/s:n nopeuden. Infrared Sync Technology™ pitää tämän ohuella mustalla tai valkoisella lämmönlevittimellä varustetun muistituotteen dynaamisen muokattavissa olevan valaistuksen täydellisesti synkronoituna. Tuote tukee Intel® XMP 3.0- ja AMD EXPO™ -tekniikoita, se on 100-prosenttisesti nopeudeltaan testattu ja sillä on käyttöiän kattava rajoitettu takuu.
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB* mahdollistaa edistyksellisellä tekniikallaan tyylikkään ylikellotuksen uuden sukupolven pelialustoilla. Koe DDR5:n erinomainen nopeus, joka perustuu muistipankkien kaksinkertaiseen määrään ja kaksinkertaiseen purskepituuteen.
Eloisa värivalaistus, joka on määritettävissä yksilöllisesti Kingston FURY CTRL -ohjelmistolla, ja patentoitu Infrared Sync Technology™ -tekniikka yhdessä mustan tai valkoisen lämmönlevittimen uuden rakenteen kanssa saavat varustuksesi erottumaan joukosta.
Kingston FURY Beast DDR5 RGB -tuotteessa on Intel XMP 3.0- ja AMD EXPO-vaihtoehdot, eli kaksi uutta DDR5-ylikellotusmääritystä, jotka sisältävät yksilöllisesti asetettavat nopeus- ja ajoitusprofiilit. 100-prosenttisesti testattu nopeudella, rajoitettu käyttöiän pituinen takuu.
Tehostettu värivalaistus ja uusi lämmönlevittimen muoto
Pelaa tyylillä käyttäen mustan tai valkoisen lämmönlevittimen jopa 18 värivalon valikoimaa* – voit asettaa efektit Kingston FURY CTRL™ -ohjelmistolla tai emolevyn valmistajan ohjelmistolla.
Patentoitu Kingston FURY Infrared Sync Technology™
Dynaamiset värivaloefektit pysyvät harmoniassa Kingstonin patentoidun Infrared Sync Technology -tekniikan kanssa.
Intel® XMP 3.0 -sertifioitu
Ajoitukset, nopeudet ja jännitteet on optimoitu ennalta ylikellotusta varten. Uusia käyttäjän määrittämiä profiileja on mahdollista tallentaa käyttämällä ohjelmoitavaa moduuliin integroitua virranhallintapiiriä (PMIC).
AMD EXPO -sertifioitu
AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) Sertifioidut moduulit sisältävät Intel XMP 3.0 -profiileja, jotka mahdollistavat yhteensopivuuden käyttäjän valitseman alustan kanssa.
Maailman johtavien emolevyvalmistajien hyväksymä**
Testattu ja luotettu valinta, joka sopii haluamaasi emolevyyn – näin voit varustaa järjestelmäsi luotettavasti.
Parannettu vakaus ylikellotusta varten
Virheenkorjauskoodimuisti (ODECC) auttaa säilyttämään tiedot virheettöminä ylläpitäen korkeinta mahdollista suorituskykyä.
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB tuottaa jopa 6800 MT/s:n nopeuden. Infrared Sync Technology™ pitää tämän ohuella mustalla tai valkoisella lämmönlevittimellä varustetun muistituotteen dynaamisen muokattavissa olevan valaistuksen täydellisesti synkronoituna. Tuote tukee Intel® XMP 3.0- ja AMD EXPO™ -tekniikoita, se on 100-prosenttisesti nopeudeltaan testattu ja sillä on käyttöiän kattava rajoitettu takuu.
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB* mahdollistaa edistyksellisellä tekniikallaan tyylikkään ylikellotuksen uuden sukupolven pelialustoilla. Koe DDR5:n erinomainen nopeus, joka perustuu muistipankkien kaksinkertaiseen määrään ja kaksinkertaiseen purskepituuteen.
Eloisa värivalaistus, joka on määritettävissä yksilöllisesti Kingston FURY CTRL -ohjelmistolla, ja patentoitu Infrared Sync Technology™ -tekniikka yhdessä mustan tai valkoisen lämmönlevittimen uuden rakenteen kanssa saavat varustuksesi erottumaan joukosta.
Kingston FURY Beast DDR5 RGB -tuotteessa on Intel XMP 3.0- ja AMD EXPO-vaihtoehdot, eli kaksi uutta DDR5-ylikellotusmääritystä, jotka sisältävät yksilöllisesti asetettavat nopeus- ja ajoitusprofiilit. 100-prosenttisesti testattu nopeudella, rajoitettu käyttöiän pituinen takuu.
Tehostettu värivalaistus ja uusi lämmönlevittimen muoto
Pelaa tyylillä käyttäen mustan tai valkoisen lämmönlevittimen jopa 18 värivalon valikoimaa* – voit asettaa efektit Kingston FURY CTRL™ -ohjelmistolla tai emolevyn valmistajan ohjelmistolla.
Patentoitu Kingston FURY Infrared Sync Technology™
Dynaamiset värivaloefektit pysyvät harmoniassa Kingstonin patentoidun Infrared Sync Technology -tekniikan kanssa.
Intel® XMP 3.0 -sertifioitu
Ajoitukset, nopeudet ja jännitteet on optimoitu ennalta ylikellotusta varten. Uusia käyttäjän määrittämiä profiileja on mahdollista tallentaa käyttämällä ohjelmoitavaa moduuliin integroitua virranhallintapiiriä (PMIC).
AMD EXPO -sertifioitu
AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) Sertifioidut moduulit sisältävät Intel XMP 3.0 -profiileja, jotka mahdollistavat yhteensopivuuden käyttäjän valitseman alustan kanssa.
Maailman johtavien emolevyvalmistajien hyväksymä**
Testattu ja luotettu valinta, joka sopii haluamaasi emolevyyn – näin voit varustaa järjestelmäsi luotettavasti.
Parannettu vakaus ylikellotusta varten
Virheenkorjauskoodimuisti (ODECC) auttaa säilyttämään tiedot virheettöminä ylläpitäen korkeinta mahdollista suorituskykyä.
Specifications
| Suunnittelu | |
|---|---|
| Taustavalon väri | Punainen/Vihreä/Sininen |
| Taustavalo | Kyllä |
| Jäähdytyksen tyyppi | Jäähdytin |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| JEDEC-standardi | Kyllä |
| Muisti | |
| Puskuroitu muistityyppi | Unregistered (unbuffered) |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 1 x 16 GB |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| CAS-viive | 32 |
| Muistin jännite | 1.4 V |
| ECC | Kyllä |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| SPD-profiili | Kyllä |
| Ominaisuudet | |
| On-Die ECC | Kyllä |
| Puskuroitu muistityyppi | Unregistered (unbuffered) |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 1 x 16 GB |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| CAS-viive | 32 |
| Muistin jännite | 1.4 V |
| ECC | Kyllä |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| Taustavalon väri | Punainen/Vihreä/Sininen |
| Taustavalo | Kyllä |
| SPD-profiili | Kyllä |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Jäähdytyksen tyyppi | Jäähdytin |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| JEDEC-standardi | Kyllä |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) -versio | 1.0 |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | Kyllä |
| Muistidatan siirtonopeus | 6400 MT/s |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 85 °C |
| Varastointilämpötila | -55 - 100 °C |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen leveys | 7,66 mm |
| Tuotteen syvyys | 133,3 mm |
| Tuotteen korkeus | 44 mm |
| Paino | 42,38 g |
| Pakkauksen leveys | 57,1 mm |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen paino | 63,55 g |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen leveys | 57,1 mm |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen paino | 63,55 g |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen leveys | 193 mm |
| Tuotepakkauksen pituus | 325,1 mm |
| Tukkupakkauksen korkeus | 88,9 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 1,82 kg |
| Määrä per tuotepakkaus | 25 kpl |
| Muut ominaisuudet | |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |