Kingston Technology FURY Beast 16 Gt 5600 MT/s DDR5 CL36 DIMM (2 kpl:n pakkaus) , RGB, EXPO
- Brand: Kingston Technology
- Category:
- SKU: KF556C36BBEAK2-16
- EAN: 0740617331943
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
16 Gt 5600 MT/s DDR5 CL36 DIMM (2 kpl:n pakkaus) FURY Beast, RGB, EXPO
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
16GB 5600MT/s DDR5 CL36 DIMM KITof2 FURY |
7945393 | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
Description
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB -muisti – jopa 6800 MT/s
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB tuottaa jopa 6800 MT/s:n nopeuden. Infrared Sync Technology™ pitää tämän ohuella mustalla tai valkoisella lämmönlevittimellä varustetun muistituotteen dynaamisen muokattavissa olevan valaistuksen täydellisesti synkronoituna. Tuote tukee Intel® XMP 3.0- ja AMD EXPO™ -tekniikoita, se on 100-prosenttisesti nopeudeltaan testattu ja sillä on käyttöiän kattava rajoitettu takuu.
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB* mahdollistaa edistyksellisellä tekniikallaan tyylikkään ylikellotuksen uuden sukupolven pelialustoilla. Koe DDR5:n erinomainen nopeus, joka perustuu muistipankkien kaksinkertaiseen määrään ja kaksinkertaiseen purskepituuteen.
Eloisa värivalaistus, joka on määritettävissä yksilöllisesti Kingston FURY CTRL -ohjelmistolla, ja patentoitu Infrared Sync Technology™ -tekniikka yhdessä mustan tai valkoisen lämmönlevittimen uuden rakenteen kanssa saavat varustuksesi erottumaan joukosta.
Kingston FURY Beast DDR5 RGB -tuotteessa on Intel XMP 3.0- ja AMD EXPO-vaihtoehdot, eli kaksi uutta DDR5-ylikellotusmääritystä, jotka sisältävät yksilöllisesti asetettavat nopeus- ja ajoitusprofiilit. 100-prosenttisesti testattu nopeudella, rajoitettu käyttöiän pituinen takuu.
Tehostettu värivalaistus ja uusi lämmönlevittimen muoto
Pelaa tyylillä käyttäen mustan tai valkoisen lämmönlevittimen jopa 18 värivalon valikoimaa* – voit asettaa efektit Kingston FURY CTRL™ -ohjelmistolla tai emolevyn valmistajan ohjelmistolla.
Patentoitu Kingston FURY Infrared Sync Technology™
Dynaamiset värivaloefektit pysyvät harmoniassa Kingstonin patentoidun Infrared Sync Technology -tekniikan kanssa.
Intel® XMP 3.0 -sertifioitu
Ajoitukset, nopeudet ja jännitteet on optimoitu ennalta ylikellotusta varten. Uusia käyttäjän määrittämiä profiileja on mahdollista tallentaa käyttämällä ohjelmoitavaa moduuliin integroitua virranhallintapiiriä (PMIC).
AMD EXPO -sertifioitu
AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) Sertifioidut moduulit sisältävät Intel XMP 3.0 -profiileja, jotka mahdollistavat yhteensopivuuden käyttäjän valitseman alustan kanssa.
Maailman johtavien emolevyvalmistajien hyväksymä**
Testattu ja luotettu valinta, joka sopii haluamaasi emolevyyn – näin voit varustaa järjestelmäsi luotettavasti.
Parannettu vakaus ylikellotusta varten
Virheenkorjauskoodimuisti (ODECC) auttaa säilyttämään tiedot virheettöminä ylläpitäen korkeinta mahdollista suorituskykyä.
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB tuottaa jopa 6800 MT/s:n nopeuden. Infrared Sync Technology™ pitää tämän ohuella mustalla tai valkoisella lämmönlevittimellä varustetun muistituotteen dynaamisen muokattavissa olevan valaistuksen täydellisesti synkronoituna. Tuote tukee Intel® XMP 3.0- ja AMD EXPO™ -tekniikoita, se on 100-prosenttisesti nopeudeltaan testattu ja sillä on käyttöiän kattava rajoitettu takuu.
Kingston FURY™ Beast DDR5 RGB* mahdollistaa edistyksellisellä tekniikallaan tyylikkään ylikellotuksen uuden sukupolven pelialustoilla. Koe DDR5:n erinomainen nopeus, joka perustuu muistipankkien kaksinkertaiseen määrään ja kaksinkertaiseen purskepituuteen.
Eloisa värivalaistus, joka on määritettävissä yksilöllisesti Kingston FURY CTRL -ohjelmistolla, ja patentoitu Infrared Sync Technology™ -tekniikka yhdessä mustan tai valkoisen lämmönlevittimen uuden rakenteen kanssa saavat varustuksesi erottumaan joukosta.
Kingston FURY Beast DDR5 RGB -tuotteessa on Intel XMP 3.0- ja AMD EXPO-vaihtoehdot, eli kaksi uutta DDR5-ylikellotusmääritystä, jotka sisältävät yksilöllisesti asetettavat nopeus- ja ajoitusprofiilit. 100-prosenttisesti testattu nopeudella, rajoitettu käyttöiän pituinen takuu.
Tehostettu värivalaistus ja uusi lämmönlevittimen muoto
Pelaa tyylillä käyttäen mustan tai valkoisen lämmönlevittimen jopa 18 värivalon valikoimaa* – voit asettaa efektit Kingston FURY CTRL™ -ohjelmistolla tai emolevyn valmistajan ohjelmistolla.
Patentoitu Kingston FURY Infrared Sync Technology™
Dynaamiset värivaloefektit pysyvät harmoniassa Kingstonin patentoidun Infrared Sync Technology -tekniikan kanssa.
Intel® XMP 3.0 -sertifioitu
Ajoitukset, nopeudet ja jännitteet on optimoitu ennalta ylikellotusta varten. Uusia käyttäjän määrittämiä profiileja on mahdollista tallentaa käyttämällä ohjelmoitavaa moduuliin integroitua virranhallintapiiriä (PMIC).
AMD EXPO -sertifioitu
AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) Sertifioidut moduulit sisältävät Intel XMP 3.0 -profiileja, jotka mahdollistavat yhteensopivuuden käyttäjän valitseman alustan kanssa.
Maailman johtavien emolevyvalmistajien hyväksymä**
Testattu ja luotettu valinta, joka sopii haluamaasi emolevyyn – näin voit varustaa järjestelmäsi luotettavasti.
Parannettu vakaus ylikellotusta varten
Virheenkorjauskoodimuisti (ODECC) auttaa säilyttämään tiedot virheettöminä ylläpitäen korkeinta mahdollista suorituskykyä.
Specifications
| Suunnittelu | |
|---|---|
| Taustavalon väri | Punainen/Vihreä/Sininen |
| Taustavalo | Kyllä |
| Jäähdytyksen tyyppi | Jäähdytin |
| JEDEC-standardi | Kyllä |
| Muisti | |
| Puskuroitu muistityyppi | Unregistered (unbuffered) |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 2 x 8 GB |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| CAS-viive | 36 |
| Muistin jännite | 1.25 V |
| ECC | Ei |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| Moduulikonfiguraatio | 1024M x 64 |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 295 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| SPD-profiili | Kyllä |
| Muistipiirien sijoittelu | 1 |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| Ominaisuudet | |
| On-Die ECC | Kyllä |
| Puskuroitu muistityyppi | Unregistered (unbuffered) |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 2 x 8 GB |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| CAS-viive | 36 |
| Muistin jännite | 1.25 V |
| ECC | Ei |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| Moduulikonfiguraatio | 1024M x 64 |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 295 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| Taustavalon väri | Punainen/Vihreä/Sininen |
| Taustavalo | Kyllä |
| SPD-profiili | Kyllä |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Jäähdytyksen tyyppi | Jäähdytin |
| Muistipiirien sijoittelu | 1 |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| JEDEC-standardi | Kyllä |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) -versio | 1.0 |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | Kyllä |
| Muistidatan siirtonopeus | 5600 MT/s |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 85 °C |
| Varastointilämpötila | -55 - 100 °C |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen leveys | 7,11 mm |
| Tuotteen syvyys | 133,3 mm |
| Tuotteen korkeus | 42,2 mm |
| Paino | 86,44 g |
| Pakkauksen leveys | 121,9 mm |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen paino | 133,11 g |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen leveys | 121,9 mm |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen paino | 133,11 g |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen leveys | 181,6 mm |
| Tuotepakkauksen pituus | 254 mm |
| Tukkupakkauksen korkeus | 147,3 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 2,19 kg |
| Määrä per tuotepakkaus | 15 kpl |
| Muut ominaisuudet | |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |