Kingston Technology FURY Beast 8 Gt 5600 MT/s DDR5 CL40 DIMM , musta
- Brand: Kingston Technology
- Category:
- SKU: KF556C40BB-8
- EAN: 0740617325942
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
8 Gt 5600 MT/s DDR5 CL40 DIMM FURY Beast, musta
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
8GB 5600 DDR5 DIMM FURY Beast Blck |
7337037 | Register free see stock | ||
Related Products
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
-
Category: Muistimoduulit
Description
Kingston FURY™ Beast DDR5 -muisti tuo uusimman mahdollisen teknologian uuden sukupolven pelialustoihin. Edistyksellisillä toiminnoilla, kuten äärimmäisen suurilla nopeuksilla vakautta parantavan, samassa sirussa sijaitsevalla virheenkorjauskoodimuistilla (ODECC), varustettu DDR5 vie nopeuden, kapasiteetin ja luotettavuuden entistä korkeammalle tasolle. Tuotteen kaksi 32-bittistä alikanavaa lisäävät tehoa ja moduuliin integroitu virranhallintapiiri (PMIC) tarjoaa käyttöön enemmän potkua silloin, kun sitä tarvitaan eniten.
Paremmat nopeudet on saavutettu kaksinkertaistamalla muistipankit 16:sta 32:een js kaksinkertaistamalla purskeen pituus 8:sta 16:een. Siten DDR5-muisti, käyttäjän pelikokemus ja järjestelmän yleiset sovellukset saadaan nostettua uudelle suorituskykytasolle.
Yrititpä sitten ylittää rajasi pelaamisessa ääriasetuksilla, suoratoistaa 4K+ -sisältöjä tai tuottaa suurikokoisia animaatioita ja 3D-renderöintiä, Kingston FURY Beast DDR5 on tällöin tarvittava muistipäivitys, jossa yhdistyvät tyylikkyys ja uskomaton suorituskyky.
Parannettu vakaus ylikellotusta varten
Samassa sirussa sijaitseva virheenkorjauskoodimuisti (ODECC) auttaa säilyttämään tiedot virheettöminä ja siten ylläpitää korkeinta mahdollista suorituskykyä suuren kuormituksen aikana!
Entistä tehokkaampi
Kaksinkertaistetun muistipankkien määrän ja purskepituuden sekä kahden itsenäisen 32-bittisen alikanavan ansiosta DDR5 tarjoaa käyttöön poikkeukselliset mahdollisuudet uusimpien pelien, ohjelmien ja vaativien sovellusten yhteydessä.
Intel® XMP 3.0 -sertifioitu
Ajoitukset, nopeudet ja jännitteet on optimoitu ennalta ylikellotusta varten. Uusia käyttäjän määrittämiä profiileja on mahdollista tallentaa käyttämällä ohjelmoitavaa moduuliin integroitua virranhallintapiiriä (PMIC).
Maailman johtavien emolevyvalmistajien hyväksymä*
Tuote on testattu ja hyväksytty asennettavaksi haluttuun emolevyyn järjestelmän päivittämiseksi luotettavasti.
Matalaprofiilinen lämmönlevitin
Rakenteeltaan uudistetussa mustana ja valkoisena saatavassa lämmönlevittimessä yhdistyvät sekä tyylikkyys että erittäin tehokas jäähdytystoiminto.
Paremmat nopeudet on saavutettu kaksinkertaistamalla muistipankit 16:sta 32:een js kaksinkertaistamalla purskeen pituus 8:sta 16:een. Siten DDR5-muisti, käyttäjän pelikokemus ja järjestelmän yleiset sovellukset saadaan nostettua uudelle suorituskykytasolle.
Yrititpä sitten ylittää rajasi pelaamisessa ääriasetuksilla, suoratoistaa 4K+ -sisältöjä tai tuottaa suurikokoisia animaatioita ja 3D-renderöintiä, Kingston FURY Beast DDR5 on tällöin tarvittava muistipäivitys, jossa yhdistyvät tyylikkyys ja uskomaton suorituskyky.
Parannettu vakaus ylikellotusta varten
Samassa sirussa sijaitseva virheenkorjauskoodimuisti (ODECC) auttaa säilyttämään tiedot virheettöminä ja siten ylläpitää korkeinta mahdollista suorituskykyä suuren kuormituksen aikana!
Entistä tehokkaampi
Kaksinkertaistetun muistipankkien määrän ja purskepituuden sekä kahden itsenäisen 32-bittisen alikanavan ansiosta DDR5 tarjoaa käyttöön poikkeukselliset mahdollisuudet uusimpien pelien, ohjelmien ja vaativien sovellusten yhteydessä.
Intel® XMP 3.0 -sertifioitu
Ajoitukset, nopeudet ja jännitteet on optimoitu ennalta ylikellotusta varten. Uusia käyttäjän määrittämiä profiileja on mahdollista tallentaa käyttämällä ohjelmoitavaa moduuliin integroitua virranhallintapiiriä (PMIC).
Maailman johtavien emolevyvalmistajien hyväksymä*
Tuote on testattu ja hyväksytty asennettavaksi haluttuun emolevyyn järjestelmän päivittämiseksi luotettavasti.
Matalaprofiilinen lämmönlevitin
Rakenteeltaan uudistetussa mustana ja valkoisena saatavassa lämmönlevittimessä yhdistyvät sekä tyylikkyys että erittäin tehokas jäähdytystoiminto.
Specifications
| Suunnittelu | |
|---|---|
| Jäähdytyksen tyyppi | Jäähdytin |
| JEDEC-standardi | Kyllä |
| Muisti | |
| Puskuroitu muistityyppi | Unregistered (unbuffered) |
| Sisäinen muisti | 8 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 1 x 8 GB |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| CAS-viive | 40 |
| Muistin jännite | 1.25 V |
| ECC | Ei |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| Moduulikonfiguraatio | 1024M x 64 |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 295 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) -versio | 3.0 |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | Kyllä |
| Muistipiirien sijoittelu | 1 |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| Ominaisuudet | |
| On-Die ECC | Kyllä |
| Puskuroitu muistityyppi | Unregistered (unbuffered) |
| Sisäinen muisti | 8 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 1 x 8 GB |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| CAS-viive | 40 |
| Muistin jännite | 1.25 V |
| ECC | Ei |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| Moduulikonfiguraatio | 1024M x 64 |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 295 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) -versio | 3.0 |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | Kyllä |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Jäähdytyksen tyyppi | Jäähdytin |
| Muistipiirien sijoittelu | 1 |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| JEDEC-standardi | Kyllä |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 84733020 |
| Muistidatan siirtonopeus | 5600 MT/s |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 85 °C |
| Varastointilämpötila | -55 - 100 °C |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen leveys | 6,62 mm |
| Tuotteen syvyys | 133,3 mm |
| Tuotteen korkeus | 34,9 mm |
| Paino | 33,04 g |
| Pakkauksen leveys | 57,1 mm |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen paino | 54,1 g |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen leveys | 57,1 mm |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen paino | 54,1 g |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen leveys | 196,8 mm |
| Tuotepakkauksen pituus | 311,1 mm |
| Tukkupakkauksen korkeus | 61 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 1,5 kg |
| Määrä per tuotepakkaus | 25 kpl |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 84733020 |
| Muut ominaisuudet | |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 84733020 |